The Libertine

The Libertine (2004)

Director : Laurence Dunmore
Scriptwriter : Stephen Jeffreys
Production : Mr. Mudd
Cast : Johnny Depp (John Wilmot), John Malkovich (Charles II), Paul Ritter (Chiffinch), Stanley Townsend (Keown), Francesca Annis (Kontes), Rosamund Pike (Elizabeth Malet), Tom Hollander (Etherege), Johnny Vegas (Sackville), Richard Coyle (Alcock)
Release date :
Genre : Biography / Drama
Duration : 1 hr, 57 min.
Country : United Kingdom
Website : www.miramax.com/thelibertine...

Her kuşakta, adı skandallarla anılan, tabuları yıkmaya çalışan asi bir karakter vardır. Dünyanın alıştığı değerleri yıkmaya çalışan özgür bir ruhun gerçekte ne demek olduğunu gösteren… 17.yüzyılda bu kişi John Wilmot idi. Ya da başka bir deyişle 2. Rochester Kont’u…

Movie Synopsis

John Wilmot (Johnny Depp), yetenekli ve cin fikirli hovarda, kısa ve vahşi hayatını adeta restorasyon dönemi rock yıldızı gibi yaşamıştı. Wilmot, her şeyden önce bir sorun çıkarıcı, sonra bir dahi ve en önemlisi de tarihin gördüğü en dizginlenemez özgürlük savunucusu olarak belleklerde yer etmişti.

Filmde, zamanının tüm kurallarını yıkmayı kendisine amaç edinmiş John Wilmont'un hayatı anlatılıyor, 60’ların ama 1660’ların! özgür ve çalkantılı Londra’sını tüm gerçekliğiyle hayata geçiriyor.

Visitor revies