The Invasion

The Invasion (2007)

Director : Oliver Hirschbiegel
Scriptwriter : Dave Kajganich
Production : Warner Bros.
Cast : Nicole Kidman (Carol Bennell), Daniel Craig (Ben Driscoll), Jeremy Northam (Tucker Kaufman), Jeffrey Wright (Oliver)
Release date : 19 Oct 2007
Genre : Thriller / Science Fiction
Duration : 1 hr, 39 min.
Country : United States / Australia
Website : theinvasionmovie.warnerbros.com/...

Değişmiş bir dünyada umutsuz bir yolculuk

Movie Synopsis

Dallas’tan Washington’a kadar semaları aydınlatan devasa bir patlamada uzay mekiği Patriot parçalanır ve parçaları ABD’nin üzerine yağmur gibi yağar. Durum kısa sürede kontrol altına alınsa da, mekiğin enkazı üzerine bulaşmış bir maddeyle ilgili hikayeler yayılmaya başlar; hem uzayın aşırı soğuğuna, hem de dünya atmosferine girerken ortaya çıkan aşırı ısıya dayanıklı bir maddedir bu. Ve ona ilk temas edenler ilk değişenlerdir...

Fakat kimse panik baş göstersin istemez. Washingtonlı psikiyatr Carol Bennell (Nicole Kidman), mekiğin başına geleni çevresinde gitgide artan tuhaf olaylarla ilişkilendirmez. Bunlardan bazıları şöyledir: Bir hastası kocasının yerine başkasının geçtiği düşüncesiyle dehşete kapılmıştır; sokakta çabucak bastırılan şiddet patlamaları olurve oğlu Oliver’ın (Jeffrey Wright) Cadılar Bayramı sepetinin içinde eve çok garip, aslında belki de canlı bir madde gelir.

Carol, arkadaşı ve meslektaşı Ben Driscoll’a (Daniel Craig), Washington’daki yetkililerin endişeli görünmemesine rağmen bir şeylerin çok yanlış gitmekte olduğunu söyler. Resmi açıklama bunun yalnızca yeni bir nezle türü olduğu yönündedir, ama daha olayın vehametini fark edemeden, Carol oğlununun haftasonunu ayrı yaşadığı kocasının yanında geçirmesine izin verir. Eski kocası, Hastalık Kontrol Merkezi’nde üst düzey bir yetkili olarak kazayı araştırmak üzere Washington’dadır ve olay yerine giden ilk kişilerden biridir.

Salgın hastalık yayıldıkça, Carol hastalığa karşı kullanılan aşılamadan sorumlu olan kişilerin aslında çok daha korkunç bir şey yaymakta olduklarını keşfeder: Vücuduna girdiği kişinin uyuduğu sırada DNA’larına saldıran, kökeni belirsiz bir hücre, kişiyi kendisi gibi görünen, kendisi gibi konuşan ama tüm insani duygulardan yoksun biri hâline getirmektedir...

Uyanık kalmak için elinden gelen her şeyi yapan Carol, oğlunu bulacak kadar hayatta kalmak amacıyla değişmiş bir dünyada umutsuz bir yolculuğa koyulur. Değişmiş olanların arasında saklanmak için, sakin kalması, duygularını ele vermemesi ve hepsinden önelisi uyuyakalmaması gerekmektedir.

Visitor revies