The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum (2007)

Director : Paul Greengrass
Scriptwriter : Scott Z. Burns, Tony Gilroy
Production : Universal Pictures
Cast : Matt Damon (Jason Bourne), Julia Stiles (Nicky Parsons), David Strathairn (Noah Vosen), Scott Glenn (Ezra Kramer), Paddy Considine (Simon Ross), Edgar Ramirez (Paz), Albert Finney (Dr. Albert Hirsch)
Release date : 12 Oct 2007
Genre : Action / Thriller / Adventure
Duration : 1 hr, 55 min.
Country : United States / Germany
Website : www.thebourneultimatum.com...

Matt Damon’un iyi eğitimli suikastçi Jason Bourne rolüne geri döndüğü “The Bourne Ultimatum”un çekimlerine Fas’ın Tanca kentinde başlandı. Robert Ludlum’un aynı adlı casusluk-gerilim kitapları serisinden sinemaya aktarılan “Bourne” serisinin daha önceki iki filmi olan “The Bourne Identity” (2002) ve “The Bourne Supremacy” (2004) dünya çapında büyük ilgi görmüş, toplam gişe hasılatları 500 milyon doları aşmıştı.

Movie Synopsis

Jason Bourne’in (Matt Damon) tek isteği ortadan kaybolmaktır. Ancak kaybolmayı başaramadığı gibi kendisini yaratanlar tarafından ele geçirilir. Hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybetmiş olan Jason Bourne, iyi eğitimli yeni kuşak katillerin yoğun ateşi altındadır. Artık sadece tek bir hedefi vardır: Başlangıca dönmek ve kendisinin kim olduğunu bulmak.

Jason Bourne, yeni bir gelecek bulabilmek için kendi geçmişindeki izleri yakalamaya çalışır. Gerçek Jason Bourne’i bulma çabasına devam ederken Moskova’dan Paris, Londra, Tanca (Fas) ve New York’a uzanan geniş bir alanda seyahat etmek; sürekli manevralarla her an ensesinde olan yüzlerce polisi, federal ajanları ve Interpol ajanlarını safdışı etmek zorundadır.

Serial movies

 • The Bourne Identity The Bourne Identity

  Release date : 20 Sep 2002


  Director : Doug Liman

  Scriptwriter : W. Blake Herron, Tony Gilroy

  Cast : Matt Damon, Franka Potente, Clive Owen, Chris Cooper, Brian Cox, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Gabriel Mann, Julia Stiles

 • The Bourne Supremacy The Bourne Supremacy

  Release date : 1 Oct 2004


  Director : Paul Greengrass

  Scriptwriter : Tony Gilroy

  Cast : Matt Damon, Franka Potente, Brian Cox, Julia Stiles, Karl Urban

Visitor revies