The Big White

The Big White (2006)

Director : Mark Mylod
Scriptwriter : Colin Friesen
Production : Ascendant Pictures
Cast : Robin Williams (Paul Barnell), Holly Hunter (Margaret), Woody Harrelson (Raymond), Giovanni Ribisi (Ted), Allison Lohman (Tiffany), Tim Blake Nelson (Gary), Earl Brown (Jimbo)
Release date : 1 Sep 2006
Genre : Drama / Comedies / Crime
Duration : 1 hr, 40 min.
Country : United States / Canada
Website :

Movie Synopsis

Alaska, geyiklerin yuvası ve seyahat acentası olan Paul Barnell'ın (Robin Williams) evi. Paul, yüklü borçların altında kalmıştır ve aptal ağızlı karısı Margaret'da (Holly Hunter) Tourette sendromundan acı çekmektedir. Paul, sorunlarının çözümü olarak kayıp kardeşi Raymond'ı (Woody Harrelson) görmektedir.

Borçlarını ödeyebilmek ve karısının sağlık problemlerine yardımcı olabilecek gerekli tıbbi yardımı sağlayabilmek için, kayıp olan kardeşinin 1 milyon dolar değerindeki sigorta poliçesini almaya çalışmaktadır. Sigorta şirketinde genç ve çetin müfettiş Ted Watters'la (Giovanni Ribisi) yüzyüze gelir. Ted, Paul'ün isteğine iyi bakmaz; çünkü Raymond ortadan kaybolalı sadece beş yıl olmuştur ve bu da onu ölmüş ilân etmek için yeterli değildir.

Paul, hayatına elinden geldiğince iyi devam etmeye çalışmaktadır, ta ki işyerinin arkasındaki çöp tenekesinde kazara bir cesetle karşılaşıncaya kadar.Yaşadığı kısa şok hemen yerini çılgın bir fikre bırakır. Eğer bulduğu bu cesete kardeşi süsü verebilirse; poliçe parasını alabilecek ve böylece problemlerini de çözmüş olacaktır.

Bu arada Ted umutsuz bir şekilde Alaska'dan ayrılmak istemektedir ve eğer terfi edebilirse kız arkadaşı Tiffany (Allison Lohman) ile birlikte güneşli ve sıcak bir yere taşınabileceklerdir.

Paul, özenle hazırladığı oyununa kardeşinin sahte cesedini Alaska'nın etobur vahşi doğasına atarak hemen başlar. Herşey plânlanmış bir şekilde gidiyormuş gibi gözükmektedir ama bazı şeyler vardırki plânlamak mümkün değildir. Ceset parçalanmış bir halde bulunduğunda sigorta talebinin Ted'in masasına gelmesi çok uzun zaman sürmez. Paul'un önceki isteğini hatırlayan Ted bu işte bir hile olduğunu sezmektedir. Ve eğer bunu açığa çıkarabilirse istediği terfiyi alabilir ve bu şehirden kurtulabilir. Ted artık bu işi çok sıkı bir şekilde araştırmaya başlamıştır.

Ne yazık ki tehditler ve tehlikeler çeşitli kılıklarda gelmeye başlar. Şimdide kaybolan cesedi arayan asıl katiller Gary ve Jımbo (Tim Blake Nelson ve Earl Brown), Paul'ün kapısındadırlar. Gözükara bir biçimde ceseti aramaktadırlar, çünkü bu ceset onların işlerini başarıyla yaptıklarının bir kanıtıdır. İzler onları Paul'ün karşısına çıkarır. Paul'le aralarında paranın bir kısmı için anlaşırlar ve Margaret'i de Paul parayı getirene kadar rehin olarak alırlar.

Visitor revies