Sin City

Sin City (2005)

Director : Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino
Scriptwriter : Frank Miller
Production : Dimension Films
Cast : Jessica Alba (Nancy Callahan), Benicio Del Toro (Jackie Boy), Bruce Willis (Hartigan), Clive Owen (Dwight), Mickey Rourke (Marv), Elijah Wood (Kevin), Nick Stahl (Roark Jr.), Frank Miller (Priest), Michael Madsen (Bob), Tommy Flanagan (Brian), Alexis Bledel (Becky)
Release date : 15 July 2005
Genre : Thriller / Comics / Action / Crime
Duration : 2 hr, 4 Dakika
Country : United States
Website : video.movies.go.com/sincity...

Günah olmadan adelet olmaz.

Movie Synopsis

Günah Şehri’ne hoş geldiniz… Yozlaşmış, sert, karanlık ve kırık kalpli bir şehir. Seksi kadın çeteleri, acımasız katiller ve çürümüş polis kuvvetleri. Birileri sadece intikam peşindeyken geriye kalanlar hayatta kalma mücadelesinde.

Quentin Tarantino’nun konuk yönetmen olarak katıldığı; Robert Rodriguez ve Frank Miller’in birlikte yönettiği Sin City, Frank Miller’in aynı adlı efsanevi çizgi roman serisindeki hikayelerin sinemaya uyarlanmasıyla gerçekleşti.

Film üç hikayenin birbiri içerisinde örtüşmesiyle, üç karakteri ön plana çıkartmakta… Sokakların en sert dövüşçüsü yenilmez Marv (Mickey Rourke), tanrıça kadar güzel Goldie ile beraber olur fakat daha sonra onu yatağında ölü bulur. Artık tek bir şey düşünmektedir: İntikam… Tek zanlı olduğu için tüm polis teşkilatı onun peşindedir. Özel dedektif Dwight (Clive Owen) beladan kaçmaya çalışsa da, bela asla onun peşini bırakmamaktadır. Bir polisin katledilmesinin ardından, arkadaşlarını korumak için çalışmaya başlar.

Ve şehirdeki tek dürüst polis Hartigan (Bruce Willis) kariyerinin son saatinde, 11 yaşındaki bir kızı senatörün sadist oğlunun elinden kurtarmak üzere bir grupla beraber işe koyulur, ancak olaylar beklenmedik şekilde gelişecektir...

Elijah Wood, Nick Stahl, Michael Madsen ve Michael Clarke Duncan gibi müthiş bir oyuncu kadrosunun diğer rolleri paylaştığı Sin City, modern sinemanın erken gelen başyapıtlarından…

Visitor revies