Hearts in Atlantis

Hearts in Atlantis (2001)

Director : Scott Hicks
Scriptwriter : William Goldman, Stephen King
Production : Castle Rock Entertainment
Cast : David Morse (Adult Bobby Garfield), Anton Yelchin (Bobby Garfield), Anthony Hopkins (Ted Brautigan), Hope Davis (Liz Garfield), Mika Boorem (Carol Gerber), Alan Tudyk (Monte Man)
Release date : 8 Feb 2002
Genre : Drama / Thriller
Duration : 1 hr, 41 min.
Country : United States / Australia
Website : www2.warnerbros.com/heartsinatlanti...

Stephen King Uyarlaması...

Movie Synopsis

Orta yaşlı fotoğrafçı Bobby Garfield (David Morse), bir çocukluk arkadaşının ölüm haberiyle, 1960 yılında 11 yaşında yaşadığı yaz anılarına ve büyüdüğü şehre geri döner.

O yaz, Bobby'nin yakın arkadaşları Carol (Mika Boorem) ve Sully ile paylaştığı arkadaşlık dolu bir yazdır. Ve annesi Liz (Hope Davis) ile beraber yaşadığı evlerinin bir odasını kiralamak üzere gelen Ted Brautigan'in (Anthony Hopkins) aralarına katılması ile değişik anlam kazananan bir dönem. Bobby'nin kaybettiği babasının hatırası, çoğu zaman annesinin acımasızlığıyla arka planda kalmaktadır. Ama Ted, Bobby'nin hayatındaki bu boşluğu ona yetişkin birinin dostluğunu ve ilgisini sunarak doldurur ve dış dünyayla ilgilenmesini sağlar. Fakat Ted de beraberindeki karanlık bir geçmişiyle Bobby'i hem şaşırtan, hem de korkutan garip güçler getirmiştir.

Bobby, çoçukluğunun son yazının bitimine doğru, Ted'in yardımıyla hem kaybettiği babası hakkında, hem de sevgi ve hayat hakkında yeni şeyler öğrenmiştir. Bu arada Ted'in peşindeki kişiler, yaklaştıkça Bobby, daha önce gün yüzüne çıkmayan cesaret ve affetme özellikleriyle karşılaşır. Ve yetişkin Bobby için çoçukluğunun geçtiği eve, hatıralarına yaptığı bu yolculuk, kendi hayat yolculuğunu tamamlamak için önemli bir yer alır.

Visitor revies