Fight Club

Fight Club (1999)

Director : David Fincher
Scriptwriter : Chuck Palahniuk, Jim Uhls
Production : Art Linson Productions
Cast : Edward Norton (Jack), Brad Pitt (Tyler Durden), Helena Bonham Carter (Marla Singer), Meat Loaf (Bob), Zach Grenier (Richard Chesler)
Release date : 10 Dec 1999
Genre : Action / Drama / Thriller
Duration : 2 hr, 19 min.
Country : United States
Website : www.foxmovies.com/fightclub...

"Dövüş Kulübü'nün birinci kuralı: Dövüş kulübü hakkında konuşma! Dövüş Kulübü'nün ikinci kuralı: Dövüş kulübü hakkında konuşma! Kulübün üçüncü kuralı: Birisi bağırırsa, dur! Yere vurursa, yeter derse dövüş biter. Dördüncü kural: Sadece iki erkek dövüşür. Beşinci kural: Tek dövüş. Altıncı kural: Gömlek yok, ayakkabı yok. Kural yedi: Dövüş, gerektiği kadar devam eder. Sekiz ve sonuncu kural: Eğer bu senin "Dövüş Kulübü"nde ilk gecense, dövüşmek zorundasın!

Movie Synopsis

Sigorta müfettişi Jack, uyku problemi çekiyordur. Uyuyamaması artık bunalım derecesinde kendisini rahatsız etmektedir. Uykusuzluğunu yenmek ve hayatını düzene sokabilmek için rehabilitasyon gruplarına katılmaya başlar. Çeşitli hastalıkları olan insanların arasında kendini bir nevi rahat hissetmekdedir. Artık zaman zamanda olsa uyuyabiliyordur.

Katıldığı kanser grubunda Marla Singer ile tanışır. Marla da kendisi gibi sağlıklı ancak problemli bir kişiliktir. İşi gereği gittiği bir gezi dönüşü uçakta tanıştığı Tyler Durden, Jack'in hayatını tamamen değiştirecektir. Zamanla Jack, Tyler'ın olmak istediği ama hiçbirzaman erişemediği kendisi olduğunu farkeder. Tyler'la mutludur. Bir gece kendi aralarında eğlenmek için dövüşürken kurulan "Dövüş Kulübü" değişimin Jack için başlangıcıdır.

Visitor revies