S1m0ne

S1m0ne (2002)

Director : Andrew Niccol
Scriptwriter : Andrew Niccol
Production : New Line Cinema
Cast : Al Pacino (Viktor Taransky), Rachel Roberts (Simone), Tony Crane (Lenny), Catherine Keener (Elaine Christian), Evan Rachel Wood (Lainey), Jay Mohr (Hal Sinclair)
Release date : 18 Oct 2002
Genre : Science Fiction / Drama
Duration : 1 hr, 57 min.
Country : United States
Website :

Movie Synopsis

Bir yönetmenin (Al Pacino) kariyeri, yıldız oyuncusu birdenbire seti terkedince tehlikeye düşer. Oyuncuların kaprisleri yüzünden hiç bir zaman hayalindeki filmi çekemeyeceğini düşünüp umutsuzluğa kapılan sinemacının imdadına, hiç ummadığı bir zamanda hiç beklemediği bir icat koşar: hem sanal olarak yaratılmış hem de inandırıcı olmayı bilen, tarihin ilk sentetik aktrisi, Simone (Rachel Roberts)!

Kimsenin hakkında bir şey bilmediği ama çılgınca merak etmeye başladığı bu yeni isim aniden şöhret olacak ve kısa sürede müzik dünyasına da adım atacaktır. Ama herkes onu hala gerçek bir kadın sanmaya devam edecektir. Peki Simone, şöhret basamaklarını roket hızıyla çıkarken, kendi iç dünyasındaki sorunları ve dünyaya karşı yapılan sahtekarlığı artık yüreği taşıyamaz hale gelen yaratıcısı işleri eline yüzüne bulaştırmadan durabilecek mi?

Visitor revies